banner isbank

Satranç Haberleri

İLİMİZ SPORCULARINDAN 3 BÜYÜK BAŞARI

FnoWac3XkAAA3Un21-28 Ocak 2023 tarihlerinde Antalya'da düzenlenen Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında ilimiz sporcularından Taylan Rüzgar İNCE 16 Yaş Genel Kategorisinde şampiyon olmuştur. 
12 Yaş Genel Kategorisinde Ayaz ŞAŞKIN dördüncü,
14 Yaş Kızlar Kategorisinde Defne Şenkal beşinci olarak milli takıma girme hakkı elde etmişlerdir. 

Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonasında mücadele eden tüm ilimiz sporcularını, antrenörlerini ve velilerini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz. 

Devamını oku...

5 OCAK KURTULUŞ KUPASI SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

FmckCENXkAEQ-y8ADANA (DHA)- ADANA’nın Kurtuluşu’nun 101. yıl dönümü kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen 5 Ocak Kurtuluş Kupası Satranç Turnuvası Tellidere Çok Amaçlı Tesisi’nde gerçekleşti.
Seyhan Belediyesi’nin evsahipliğinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Satranç İl Temsilciliği 
 ve 5 Ocak Rotary Kulübü işbirliğinde düzenlenen turnuvanın açılış hamlesini branş ayrımı yapmaksızın spora ve sporcuya büyük destek veren Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay yaptı. Şehir içi ve dışından 249 sporcunun katıldığı turnuvanın açılışında konuşan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, “ Spor yaşantımızın en önemli aktivitelerinden birisi. Çok çeşitli yönleri var. Yeni bir çağa giriyoruz. Bu çağ bilişim çağı. Bilişim çağında her şey bilim ile düşünceye dayalı olup çok hızlı olacak. Hangi hamleleri yaparsak yada ne yaparsak kazanacağımızı bilmemizin dışında karşı taraftan gelecek davranışları da bilmeliyiz. Bunlar bizim hayatımızın bir parçası olacak. Bunun içinde satranç çok önemli bir spor dalı. Turnuvaya destek sağlayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Devamını oku...

5 OCAK GÖRME ENGELLİLER SATRANÇ TURNUVASI TAMAMLANDI

FmC61euWYAEjztDAdana Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilciliği, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu Adana İl Temsilciliği, Çukurova Görme Engelliler Spor Kulübü ve Adana Tepebağ Rotary Kulübü tarafından ortak olarak düzenlen ve Adana’da ilk defa gerçekleştirilen “5 Ocak Adana’nın Kurtuluşu Görme Engelliler Satranç Turnuvası” başarı ile tamamlandı. Turnuvanın “Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası” içerisinde de yer alması ayrı bir anlam kattı.

Devamını oku...

2023/1 Antrenör Temel Eğitim Dönemi Başlıyor

2023 antrenor eitimAntrenörlerin gelişimine katkı sağlamak ve çalışmalarına bilimin ışığı altında rehberlik etmek amacıyla hazırlanarak yürürlüğe giren Antrenör Eğitimi Yönetmeliğine göre Antrenör Eğitim Sistemi Temel (Teorik) ve Uygulama Eğitimi olarak 2 aşamadan oluşmaktadır.

  Temel Eğitim uzaktan eğitim modeli ile Anadolu Üniversitesi ile imzalanan protokol kapsamında Sürekli Eğitim Uygulama ve
Araştırma Merkezi bünyesinde yürütülmektedir. Antrenörlük mesleğine adım atmak isteyenlerin ve mevcut antrenör belgesinin kademesini yükseltmek isteyenlerden muafiyet hakkı bulunmayanların, Antrenör Temel Eğitim ve Temel Eğitim sınavlarından başarısız olarak bütünlemeye kalan adayların başvuruları 16-27 Ocak 2023 tarihleri arasında e-Devlet Kapısı-GSB-Spor Bilgi Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Başvurularını yapan adayların belirtmiş oldukları e-posta adresine referans numarası iletilecektir. Antrenör temel eğitim ve kayıt yenileme (bütünleme) sınav ücreti ödemeleri 16 Ocak tarihinde başlayacak olup, 27 Ocak 2023 saat 17:00' a kadar Ziraat Bankası Şube/Atm ve Mobil (Kurumsal Ödemeler/Gençlik ve Spor Bakanlığı Kursiyer ödemeleri) ödeme kanallarından gerçekleştirilmelidir. 

Devamını oku...

STRESİ MAT EDELİM SEMİNERİ

FmQYvZoXwAAXvvyİlimizde bir ilk olarak; Psikolog Dr. Yunus Emre Ayna, Antalya’da düzenlenecek Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası öncesi sporculara, antrenörlere ve velilere yönelik “Stresi Mat Edelim” seminerinde bizlerle olacak.

Tarih: 13 Ocak 2023
Saat: 17:30

Yer: Adana BŞB Spor Parkı Toplantı Salonu Çukurova/Adana