banner isbank

GÖREN ELLER PROJESİ

adana gren_eller_projesi_13   Türkiye İş Bankası’nın desteğiyle, Türkiye Satranç Federasyonu ve Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün işbirliğinde görme engelli çocuklara yönelik başlatılan “Gören Eller” projesinin üçüncü satranç sınıfı Oğuz Kağan Köksal Görme Engelliler Ortaokulu’nda açıldı.
  
   “Gören Eller” projesi kapsamında üçüncü sınıf, Çukurova İlçemizde Oğuz Kağan Köksal Görme Engelliler Ortaokulu’nda törenle açıldı. Törene; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube Müdürü Kenan Yılmaz, İş Bankası Çukurova Şube Müdürü Meryem Karaman, İş Bankası Şube Yetkilisi Ayşe Ateş, İl Temsilci IA Yalçın Gergeroğlu, Okul Müdürü Mehmet Oğuz  ve Okul Öğretmenleri katıldı. 

ADANA SATRANÇ İL TEMSİLCİLİĞİ

adana gren_eller_projesi_11Açılışta konuşma yapan  İl Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlikten Sorumlu Şube Müdürü Kenan Yılmaz ise şunları söyledi: "Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün proje ortağı olduğu ve görme engelli öğrencilerimizin satrançla tanışmalarını, engellerini mat etmelerini, ve bu sporun kazanımlarından faydalanmalarını sağlayacak bu projenin hayata geçmesini sağlayan Türkiye Satranç Federasyonuna ve destekleyen Türkiye İş Bankası’na şükranlarımızı sunuyorum. Bu proje görme engelli okullarımızda hayat bulacak ve öğrencilerimizin bireysel gelişimleri, yetkinlikleri açısından önemli faydalar sağlayacak. Bu projenin öğrencilerimize uzun vadede çok önemli başarılar getireceğine eminim. Gören Eller projesine destek olmak için biz de elimizden geleni yapacağız.


adana gren_eller_projesi_15adana gren_eller_projesi_17adana gren_eller_projesi_19adana gren_eller_projesi_18